TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

   Intervjuu PKC Eesti ASi projektijuhi Silver Kannega
   Intervjuu Stora Enso Packaging ASi tehase- ja tootmisjuhi Toomas Jänesega

Nõuanded

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

ISO 9001 käsiraamat

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Konsultant Urmas Ruubel: "LEAN ei ole luksus, vaid ellujäämise küsimus"

Urmas Ruubel on meie LEAN-valdkonna konsultant. Enne konsultandiametisse asumist töötas Urmas ligi 30 aastat erinevates tootmisettevõtetes tootmisjuhi ja tegevjuhina. Pika ja eduka karjääri jooksul on ta kokku puutunud väga paljude tootmisvaldkondadega. Eestist on ilmselt raske leida Urmasele sarnase tootmise juhtimise praktilise kogemusega inimest. Urmas alustas nõukogude ajal meistrina Estoplasti tehases. Ta on tegutsenud ka metalli- ja mööblitööstuses ning paberitööstuses. Läbi ja lõhki praktikuna suudab ta mõista tootmisettevõtetes toimuvat nii juhi kui ka töötajate seisukohalt.
LEAN-valdkonnaga puutus Urmas kokku kümmekond aastat tagasi Esselte kontserni kuuluva suure ettevõtte tootmisdirektorina. Ta on enda juhitud ettevõtetes LEAN-tehnikaid edukalt rakendanud ja konsultatsioonide ning koolituste käigus jagab ta kogemusi ja teadmisi, mida on omal nahal järele proovinud. 
Uurime aastalõpuintervjuus Urmaselt, mida LEAN tähendab, millise eelise see tootmisettevõttele annab ning kuidas aru saada, kas tegemist on LEAN-ettevõttega või mitte.
 

Loe veel

Intervjuu PKC Eesti ASi projektijuhi Silver Kannega

 August 2016

Silver KannePKC Eesti AS projektijuht Silver Kanne oli üks neist tublidest õppijatest, kes osales 2016. aasta kevadperioodil TJO Lean-tehnikate arenguprogrammis. Uurisime Silverilt tema töö ning lean-tehnikate arenguprogrammis õpitu kohta lähemalt.

1. Silver, räägi palun natuke PKC Eesti AS-ist. Mida Sa ettevõttes teed ning mis Sind motiveerib?

PKC Eesti AS on PKC Group OY kontserni kuuluv ettevõte, mille põhitegevuseks on juhtmeköidiste ja ühenduskaablite tootmine Skandinaavia juhtivatele auto-ja elektroonikatööstusettevõtetele. Peamiseks tegevusalaks on meil veoautodele juhtmeköidiste valmistamine. Paljud ehk ei tea, et PKC Eesti AS toodab juhtmeköidiseid sellistele tuntud veoautomarkidele nagu Volvo, Renault, MAN ja DAF. Oluline fakt on ka see, et just Eestis toodetakse kogu Scania juhtmestik. Ühe tööpäevaga toodame juhtmeköidiseid 300–le autole.


Loe veel

Intervjuu Stora Enso Packaging ASi tehase- ja tootmisjuhi Toomas Jänesega

 23.veebruar 2016

Toomas JänesOlete Stora Enso Packaging ASi tehase ja tootmisjuhiks. Milliseid väljakutseid pakub teile tüüpiline päev?

Igapäevatöö on jälgida, et kõik toimib ja kui ei, siis panna kõik toimima. Sealhulgas tööohutuse küsimused, mida muuta, mida teha paremaks ja seda kuni töötajate heaoluni /töövõteteni välja. Vaatan, et oleks kõikidel mõnus tööd teha.

Millal olete iseenda ja meeskonnaga rahul?

Koolitustelt on jäänud meelde, et „alati saab paremini“. Nüüd olen jõudnud selleni, et nii see ei toimi. Kui näen, et inimene tahab tööd teha ning selle nimel ka püüab paremini ja tal on soov ennast teostada, siis ei tasu tema püüdlusi alla tõmmata väitega: „alati saab paremini“, vaid teda pigem tunnustada ja toetada. Tuleb ennast võtta samuti meeskonna osana ja olla toetavaks osapooleks, mitte olla ainult „juht“.


Loe veel

Intervjuu Hyrles OÜ tegevjuhi Urmo Sisaskiga

9. juuni 2011

Kuumadel juunikuu päevadel leidis meie küsimustele aega vastata OÜ Hyrles tegevjuht Urmo Sisask.

Hyrles OÜ on aastal 2008 loodud 100 % Soome erafirma Hyrles OY-le kuuluv tootmisettevõte. Hyrles OY loodi 1989 aastal ja ettevõte on spetsialiseerunud õhukese lehtmetalli töötlemisele ja elektroonikatoodete valmistamisele kasutades moodsat tehnoloogiat. Eestis loodud tehases alustati tootmist 2009 a. kevadel ja ettevõtte toodanguks on allhanketoodete valmistamine mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele. Toodang valmib uue kaasaegse tehnoloogia abil ja peamisteks tootmisprotsessideks on kaetud lehtmetalli stantsimine, painutamine, giljotineerimine, viimistlus ja toodete koostamine. Toodang peamiselt eksporditakse.

Lõite ettevõtte aastal 2008 majandussurutise tingimustes. Kust tuli see julgus alustamiseks ning mis olid need võtmetegurid, mis võimaldasid tootmise siiski edukalt käivitada? Kas on midagi, mida teeksite sellele ajale tagasi vaadates teisiti?
Hyrles Oy laienemist Eestisse ja siin tootmisettevõtte asutamist hakkasime planeerima mõnda aega enne, kui algas kriis. Kuid tegudeni jõudsime tõepoolest täpselt siis, kui finantsturud olid juba languses. Samas ei olnud meie ettevõtte loomise otsus juhuslik vaid ikkagi pikalt kaalutletud. Kindlasti mõjutas otsustamist meie ühe suurkliendi ABB otsus oma tootmist Eestis laiendada.


Loe veel

Intervjuu Palktare OÜ juhatuse liikme Siim Leisaluga

19. mai 2011

TJO Konsultatsioonid alustab uue rubriigiga, milles tutvustame veidi lähemalt oma kliente ja nende tegemisi. Esimesena on “luubi all” OÜ Palktare ja meie küsimustele vastas lahkelt juhatuse liige Siim Leisalu.

OÜ Palktare on pikaajalise tootmis- ja ekspordikogemusega firma, mis tegeleb puit- ning palkehitiste projekteerimise, tootmise, müügi ja paigaldamisega alates 1993 aastast ning on üks juhtivaid puitmajade tootjaid Eestis.
Kohalik tooraine, kvalifitseeritud tööjõud, pikaajaline kogemus, efektiivne tootmine ja kaasaegsed seadmed, tarne komplektsus ja kvaliteet on lisaks Eesti turule muutnud nende puitmajad konkurentsivõimelisteks ka sellistel nõudlikel turgudel nagu Saksamaa, Jaapan, Skandinaavia jpt.

Kuidas on Palktarel viimastel aastatel läinud? Kas olete juba kavakohase hoo sisse saanud?
Viimased aastad on läinud küllaltki hästi ja kuigi majanduslanguse tõttu langesid mitmedki meie sihtturud märkimisväärselt, oleme suutnud siiski täita keeruliseks ajaks püstitatud eesmärgid. Sihtturgude taastumine ei ole kulgenud päris nii kiiresti kui lootsime, kuid kõik signaalid näitavad, et talitades paika pandud plaani järgi saavutame suure tõenäosusega lähiaastateks püstitatud eesmärgid.


Loe veel