Tootmise efektiivsuse tõstmine
Kiiresti muutuva majanduskeskkonna ning kulude kasvu tingimustes on ilmne, et paljude Eesti tootmisettevõtete efektiivsus ei ole piisav konkurentsivõime säilitamiseks pikas perspektiivis. Senised eelised, nt odav tööjõud, on enamikes majandussektorites juba kadunud või kadumas. Seetõttu peaks iga tootmisettevõte mõtlema, kuidas muuta efektiivsus oma peamiseks konkurentsieeliseks.
Meie kogemused Eesti tootmisettevõtete nõustamisel näitavad, et tihti saab kiirelt ja ilma suuremaid investeeringuid tegemata leida mitmeid võimalusi efektiivsuse suurendamiseks ja sisemise potentsiaali paremaks ärakasutamiseks.
Eesmärgid
Tootmise efektiivsuse tõstmise programmi eesmärgiks on viia ellu tootmise efektiivsuse analüüsi käigus välja toodud erinevaid lahendusi tootmise efektiivsuse suurendamiseks. Eesmärk on aidata kaasa tootlikkuse suurendamisele ning korrastada tootmisüksuse töökorraldust, et saavutada ettevõtte konkurentsivõime kasv.
Konsultatsiooniprojekti sisu
Programm keskendub kliendiga kokkulepitud eesmärkide saavutamisele ning töötajate teadmiste, hoiakute ja suutlikkuse arendamisele. Konsultant on kogu programmi vältel moderaatoriks, arendajaks, suunajaks ning tugiisikuks erinevatel juhtimistasanditel. Töötajatele ollakse toeks, kuid püütakse töö käigus arenemise ja õppimise abil anda väärtuslik praktiline kogemus ja veendumus, et organisatsioon saaksid hiljem ilma konsultandi abita ka ise hakkama. Väljapakutavaid lahendusi ning uuendusi testitakse väiksemates töölõikudes ja soovitud tulemuste (ja sisemise veendumuse) saavutamisel rakendatakse kogu süsteemis. Programmi elluviimise käigus tehakse regulaarseid vahekokkuvõtteid.
Projekti sisu sõltub teie soovidest ja olukorrast organisatsioonis. Andke meile oma soovidest teada ja me aitame teil näha võimalusi ja tutvustame praktilisi lahendusi, kuidas olla veelgi konkurentsivõimelisemad.
Ajagraafik
Projekti ajagraafik sõltub koostöös kliendiga püstitatud eesmärkidest ning nende saavutamiseks valitud vahenditest. Et tagada muudatuste juurdumine organisatsioonis, on soovitav jaotada arendusprojekti tegevused umbes 6-12 kuu pikkusele perioodile.