Professionaalse tootmisjuhi juhtimisoskused
Tootmisjuhi tööks on inimeste, protsesside ja tehnoloogiaga seotud tegevuste planeerimine, elluviimine ning analüüs. Tema pädevus on ettevõtte jaoks kriitilise tähtsusega. Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid aitavad tootmisjuhtidel avardada ja arendada silmaringi, oskusi ja saada uusi kogemusi.
Tootmisjuhi oluliseks rolliks on käituda professionaalse juhina. Võrreldes kontoritööga, on tootmiskeskkond märgatavalt mitmekesisem ja pakub sageli huvitavamaid väljakutseid. Juht peab siin olema valmis korraldama suhteid paljude teiste valdkondade esindajatega (müük, kavandamine, projektijuhtimine, ostmine, ladu, logistika, klientide käitumine jne). Samas tuleb hoolitseda oma alluvate professionaalse juhtimise eest.
Kahepäevasel Koolitusel vaatlemegi seda, milline on juhtimise protsess tootmises ja millisteks väljakutseteks peaks juht valmis olema. Käsitleme nii juhtimise kui ka sellega seonduva suhtlemise ja enesekehtestamise tehnikaid. Koolitus on kahepäevane ja paremate tulemuste saamise ning juhi tegeliku käitumise ja võimekuse analüüsimiseks kasutame ka videotreeningu ja -tagasiside tehnikat.
Sihtgrupp
Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid on mõeldud ettevõtete ja organisatsioonide tootmisjuhtidele ning tootmisjuhi rolli täitvatele juhtidele (tänapäevastes ettevõtetes kasutatakse vägagi erinevaid ametinimetusi).
Eesmärk
- anda osalejatele praktilisi ja igapäevaseks tööks vajalikke teadmisi ning oskusi oma rolli veelgi paremaks täitmiseks;
- anda edasi erinevate organisatsioonide kogemusi kaasaegsete juhtimismeetodite rakendamisest;
- võimaldada diskussiooni ja rühmatööde käigus saada ja vahetada omavahelisi praktilisi kogemusi.
Teemad
-
Tootmisjuht kui juht, rollide jaotamine tootmisjuhi ja tema alluvate vahel (sh keskastmejuhtide rollid)
-
Koostöö tulemuslikkuse alused ja meeskonnatöö juhtimine
-
Reeglite kehtestamine
-
Kvaliteedi ja tootmisdistsipliini tagamine
-
Juhtimine kui protsess, PDCA-tsükkel (planeeri-tee-kontrolli-täiusta tsükkel):
-
Eesmärkide püstitamine, planeerimine ja otsustamine, prioriteetide määramine
-
Ülesannete delegeerimine (käsundamine) ja vahendite eraldamine
-
Eesmärkide täitmise jälgimine, kontrollimine
-
Andmete analüüsimine, hindamine, tunnustamine
-
-
Erinevate juhtimisstiilide kasutamine
-
Suhtlemistehnikad juhtimistöös
-
Eneseväljendamise oskuse arendamine
-
Aktiivne kuulamine
-
Kehakeele lugemine ja kasutamine
-
Suhtlemine alluvatega
-
Probleemide lahendamine, negatiivse tagasiside andmine
-
-
Enesekehtestamistehnikate kasutamine
Metoodika
Koolituse käigus annavad koolitajad ülevaate kinldast tootmisjuhi rolliga seonduvast teemast, aidates osalejatel paremini mõtestada ja eesmärgistada oma tegemisi. Programmi lahutamatuks osaks on arutelud, praktilised harjutused ja kogemuste vahetamine. Kuna nii koolitajad kui ka teised osalejad on tootmisjuhi taustaga, hindavad osalejad eelkõige süstematiseeritud teooria tugevat seostamist praktikaga ning reaalsete näidete ja ettevõtete baasil toimuvaid arutelusid. Tootmisjuhi juhtimisoskuste treening sisaldab ka videoharjutust ja tagasiside analüüsi.
Osalemise info
See seminar on osa 7-päevasest Tootmisjuhi arenguprogrammist, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka ainult sellel koolitusel.
NB! Pakume tootmisjuhile võimalust saata oma alluvuses töötavad juhid (nt meistrid, vahetuse vanemad, eestöölised) eraldi kahepäevasele “Meistrite juhtimiskoolitusele“.
Kui soovite tellida seda seminari, Tootmisjuhi arenguprogrammi või Teie soovidest lähtudes kohandatud koolitusprogrammi oma ettevõtte meeskonnale, võtke palun meiega ühendust!