See veebileht kasutab küpsiseid (cookies).

Jätkades TJO Konsultatsioonide veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Tutvu meie andmekaitse põhimõtetega.

Peamise sisu sektsioon
Koolitus

TPM, seadmete süsteemse hoolduse süsteem

Tootmisjuhi tööks on inimeste, protsesside ja tehnoloogiaga seotud tegevuste planeerimine, elluviimine ning analüüs. Tema pädevus on ettevõtte jaoks kriitilise tähtsusega. Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid aitavad tootmisjuhtidel avardada ja arendada silmaringi, oskusi ja saada uusi kogemusi.

Üks tootmisjuhi poolt koordineeritavatest olulistest valdkondadest on seadmete ja töövahendite korrashoidmine. Sageli lisab igapäevastele tegemistele “vürtsi” just olulise seadme tõrkumine kõige kiiremal tööperioodil. Kuidas hoolitseda selle eest, et võiksime oma seadmetele igal ajal kindlad olla? Kuidas suurendada tootmisprotsessi töökindlust ja alandada vastuolu seadme käitaja ja hooldaja vahel seadme tehnilise seisukorra eest hoolitsemise ning parendamise osas? Koolituse käigus vaadeldakse seadmete süsteemse hoolduse põhimõtteid ja töövõtteid, mis aitavad probleeme ennetada. Programm tugineb rahvusvaheliselt tuntud TPMi (Total Productive Maintenance) põhimõtetel ja töövõtetel.

Sihtgrupp

Tootmisjuhi arenguprogrammi seminarid on mõeldud ettevõtete ja organisatsioonide tootmisjuhtidele ning tootmisjuhi rolli täitvatele juhtidele (tänapäevastes ettevõtetes kasutatakse vägagi erinevaid ametinimetusi).

Eesmärk

  • anda osalejatele praktilisi ja igapäevaseks tööks vajalikke teadmisi ning oskusi oma rolli veelgi paremaks täitmiseks;
  • anda edasi erinevate organisatsioonide kogemusi kaasaegsete juhtimismeetodite rakendamisest;
  • võimaldada diskussiooni ja rühmatööde käigus saada ja vahetada omavahelisi praktilisi kogemusi.

Teemad

  • Seadmete efektiivsuse mõõtmine
  • Seadmetega seonduvate tõrgete põhjused
  • Tõrgetega seonduvad kulud ja saamatajäänud tulu
  • Tõrgete ennetamiseks vajalik info
  • TPM, süsteemse hoolduse põhimõtted, eesmärgid ja kasu
  • Seadmete hooldusvastutuse jagamine töötajate vahel
  • Hooldamiseks vajalikele tarvikute, varuosade ja tööriistade säilitamiseks sobivate kohtade loomine, tähistamine
  • Jätkuva õppe programmid
  • Süsteemse hoolduse programmi juurutamine
  • Praktiline arutelu õpikogemuste kinnistamiseks

Metoodika

Koolituse käigus annavad koolitajad ülevaate kindlast tootmisjuhi rolliga seonduvast teemast, aidates osalejatel paremini mõtestada ja eesmärgistada oma tegemisi. Programmi lahutamatuks osaks on arutelud, praktilised harjutused ja kogemuste vahetamine. Kuna nii koolitajad kui ka teised osalejad on tootmisjuhi taustaga, hindavad osalejad eelkõige süstematiseeritud teooria tugevat seostamist praktikaga ning reaalsete näidete ja ettevõtete baasil toimuvaid arutelusid.

Osalemise info

See seminar on osa 7-päevasest Tootmisjuhi arenguprogrammist, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka ainult sellel koolitusel. 

Kui soovite tellida seda seminari, Tootmisjuhi arenguprogrammi või Teie soovidest lähtudes kohandatud koolitusprogrammi oma ettevõtte meeskonnale, võtke palun meiega ühendust!

Koolitaja

Urmas Ruubel

LEAN-konsultant ja koolitaja, omab enam kui 20-aastast kogemust juhi ja tootmisjuhina mitmetest Eesti ja rahvusvahelistest tootmisettevõtetest. Urmas saavutab tänu suurele praktiliste kogemuste pagasile ja paljudele asjakohastele näidetele oma koolitustel tootmisettevõtete esindajatega kiirelt usaldusliku kontakti.

Järgmine avalik koolitus toimub:

Seotud teenused